About Us

AYPA TEKSTİL yatak örtüsü imalatı, perde dikimi ve pazarlama ile sektörel pazara 198o yılında Rize'de AYDIN PERDE adı ile girdi.

Şirketin kurucuları olan Halil AYDIN ve Şenol AYDIN, birlikte mesleki kariyerlerini geliştirdiler. Edindikleri tecrübe ile bilehare 1994 yılında Gebze'de açtıkları mağaza ile işlerini bu bölgeye taşımış oldular. Halil AYDIN ve Şenol AYDIN, ev tekstili ve perde pazarındaki çalışmalarını daha da geliştirerek, bu kez 2004 yılında sektörün kalbi olan Sultanhamam'daki mağazalarını hizmete açtılar. Daha sonraları Masko perdeciler sitesinde de şube açarak müşterilerine burda hizmet vermeye devam etmiştir.

Günümüzde ise AYPA TEKSTİL Mahmutbey-Bağcılar'da Showroom ve Brillant Zebra Üretim Merkezi olarak hizmetlerini çok yönlü olarak sürdürmektedir.

Mağazalarının %90 Brillant ürünlerinden oluşan AYPA TEKSTİL, günümüzde piyasa kendisine ait CAPRICE ve DIE CAPRIE markalarının da sahibi olup, profesyonel ekibi ile birlikte İstanbul da ve tüm Türkiye de geniş müşteri portföyüne hizmet vermeye devam etmektedir.